Změny

Z Ztracená Franklinova expedice
Přejít na: navigace, hledání

Hlavní strana

Přidáno 94 bajtů, 31. 8. 2019, 22:31
Aktuality: +průzkum HMS Terror
* Chcete si o Franklinově expedici popovídat "naživo"? Již třetí sraz českých zájemců o tuto problematiku bude v dubnu. Více na [https://www.franklinova-expedice.cz/w/Projekt:Aktuality#B.C5.99ezen_2019 stránce Aktuality].
</div> -->
<div style="background-color: #daf0bd; padding: 0.25em;">
* Týden, který otřese našimi poznatky o Franklinově výpravě? Potápěči Parks Canada natáčeli v první polovině srpna 2019 7 dní v podpalubí <span class="name-ship">HMS Terror</span>. [https://www.franklinova-expedice.cz/w/HMS_Terror#2019 Podrobnosti v češtině na této wiki].
</div>
* Pokud chcete sami přispět k '''pátrání po informacích o Franklinově expedice''', podívejte se na stránku [[Projekt:Pátrání]].
* S půlročním odstupem po skončení velké londýnské výstavy o Franklinově expedici "'''Death In the Ice'''" si ji na blogu připomínáme [https://franklinova-expedice.blogspot.com/2018/07/death-in-ice-franklinovska-vystava.html článkem Gustava Vávry].
* Vraky lodí <span class="name-ship">[[Erebus]]</span> a <span class="name-ship">[[Terror]]</span> byly <span class="text-date">26. dubna 2018</span> vládou <span class="name-place">Spojeného království</span> [https://www.canada.ca/en/parks-canada/news/2018/04/government-of-canada-receives-historic-gift-of-franklin-shipwrecks-from-united-kingdom.html oficiálně darovány] <span class="name-place">Kanadě</span>.
* '''[https://mapa.franklinova-expedice.cz Mapová aplikace]''' zobrazující místa a trasy související s Franklinovou expedicí (rovněž v '''[https://map.franklinova-expedice.cz anglické verzi]'''). Viz rovněž [https://franklinova-expedice.blogspot.cz/2017/07/interaktivni-webova-mapa-franklinovy.html český] a [https://franklinova-expedice.blogspot.cz/2017/07/franklin-expedition-interactive-web-map.html anglický] článek o mapě.
2 682
editací

Reklama

Navigační menu