Změny

Z Ztracená Franklinova expedice
Přejít na:navigace, hledání

Hlavní strana

Přidáno 126 bajtů, 22. 5. 2021
Aktuality: + John Gregory
* Chcete si o Franklinově expedici popovídat "naživo"? Již třetí sraz českých zájemců o tuto problematiku bude v dubnu. Více na [https://www.franklinova-expedice.cz/w/Projekt:Aktuality#B.C5.99ezen_2019 stránce Aktuality].
</div> -->
 
* Díky analýze DNA byla zjištěna identita pozůstatků <span class="name-person">[[John Gregory|Johna Gregoryho]]</span>, strojníka z <span class="name-ship">[[HMS Erebus]]</span>, který zahynul na <span class="name-place">[[Ostrov krále Viléma|Ostrově krále Viléma]]</span>! Viz [[John Gregory|podrobný článek]] na této wiki.
<div style="background-color: #daf0bd; padding: 0.25em; margin-bottom: 1em;">
</div>
* V <span class="text-date">únoru 2020</span> Parks Canada informovaly o výsledcích loňských ponorů k vraku <span class="name-ship">[[HMS Erebus]]</span>, viz [[HMS_Erebus#2019|české shrnutí na této wiki]].
* Pokud chcete sami přispět k '''pátrání po informacích o Franklinově expedice''', podívejte se na stránku [[Projekt:Pátrání]].
* '''[https://mapa.franklinova-expedice.cz Mapová aplikace]''' zobrazující místa a trasy související s Franklinovou expedicí (rovněž v '''[https://map.franklinova-expedice.cz anglické verzi]'''). Viz rovněž [https://franklinova-expedice.blogspot.cz/2017/07/interaktivni-webova-mapa-franklinovy.html český] a [https://franklinova-expedice.blogspot.cz/2017/07/franklin-expedition-interactive-web-map.html anglický] článek o mapě.
3 156
editací

Reklama

Navigační menu