Podpořit provoz tohoto webu můžete zakoupením "kafe" na Buy Me a Coffee

×

Chcete něco opravit, upravit či doplnit? Po registraci a přihlášení můžete tuto stránku sami editovat!

×

 Actions

Informační zdroje

From Franklinova expedice

Revision as of 14:07, 20 November 2022 by Radouch (talk | contribs) (→‎Novinové články z Google News Archive (Archivu zpráv Google): Skryto, nefunguje již jako dřív)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Českých zdrojů je málo, proto je zde uveden pokud možno kompletní výčet včetně zajímavějších článků. U anglickojazyčných zdrojů jde o výběr důležitých/zajímavých webů a článků.

Zpráva zanechaná Franklinovou expedicí na ostrově Krále Viléma.

Knihy

Podrobný přehled knih vztahujících se k Franklinové výpravě naleznete na samostatné stránce.

Vyhledávací nástroje

Na doméně franklinova-expedice.cz jsou k dispozici český a anglický vyhledavač ve webech zabývajících se Franklinovou expedicí.

Technicky jsou vyhledavače založeny na Google Programmable Search Engine. Vzhledem k omezením, která Google nastavuje pro počet prohledaváných webů, neposkytují bohužel tyto vyhledavače vždy spolehlivé výsledky, ale jsou užitečnou pomůckou, pokud hledáte nějaký obecný termín (např. "grave") a chcete odfiltrovat výsledky nesouvisející s Franklinovou expedicí.

Českojazyčné zdroje

Zajímavých zdrojů k Franklinově expedici v češtině je poměrně málo, proto se zde snažíme o víceméně kompletní výčet (s výjimou např. novinových článků jen recyklujících informace podané podrobněji jinde).

Anglickojazyčné zdroje

Anglických zdrojů o Franklinově expedici existuje nespočetně a zdaleka ne všechny jsou na této wiki zachyceny.

Kvůli přehlednosti nejsou na této stránce uvedeny všechny jednotlivé články a další "drobnější" zdroje v angličtině, byť je jejich obsah často velmi zajímavý. Odkazy na ně však naleznete u jednotlivých článků na této wiki (pod nadpisem "Externí odkazy").